Poistenie motorky

Aj každý motorkár sa musí poistiťKúpili ste si nový motocykel? Alebo potrebujete predĺžiť vaše súčasné povinné zmluvné poistenie? V tomto článku vás povieme všetko, na čo by ste nemali pri výbere zabudnúť, čo by ste mali zohľadniť a kde a kto vám poskytne najlacnejšie pzp na motocykel. Ak máte svojho dvojkolesového tátoša skutočne radi, zabezpečte mu povinné zmluvné poistenie.

Prečo nezanedbať poistenie motocykla?

Našou dobrou radou každému, kto je majiteľom akéhokoľvek druhu motocykla, či už ide o ľahké alebo ťažké typy motocyklov alebo cestné či športové mašiny je, aby nikto tento typ poistenia nepodceňoval. Tá skupina motorkárov, ktorí zvyknú túto poistku podceňovať, zvykneme nazývať „cezpoľní jazdci“ a pochádzajú väčšinou z odľahlejších obcí. Kontrola Policajného zboru má však dosah aj do takýchto kútov Slovenska a dokonca majú právo náhodne požiadať doklady od vozidla, v rámci ktorých je vždy povinnosť preukázať doklad o uzavretí povinného zmluvného poistenia. Ako doklad o uzavretí poistenia sa berie biela a zelená karta.

Prečo je povinné zmluvné poistenie motocykla také dôležité? Keďže sa v názve nachádza slovo „povinné“, znamená to, že nikto sa mu nevyhne resp. nemal by sa, pretože opačný prípad by znamenal, že daný majiteľ a užívateľ motorky by porušoval zákonodarné nariadenia. Náhodná policajná hliadka môže takémuto vodičovi udeliť pokutu aj v niekoľkých stovkách eur. Ak by takéto vozidlo zavinilo dopravnú nehodu bez toho, aby bolo poistené, vodič by musel zaplatiť náhradu škody vozidiel nachádzajúcich sa na mieste nehody, plus by mu bola udelená pokuta, ktorá môže siahať až do niekoľkých miliónov eur. A je jedno, či jazdíte na Yamahe, Suzuki, KTM, HARLEY-DAVIDSON, Honde, Kawasaki či na babete. Pokuta stanovená zákonom sa obísť nedá a takisto sa nedá ututlať ani spôsobená dopravná nehoda.

Kde nájsť najlacnejšie pzp na motocykel?

Najlacnejšie poistenie motorky je dostupné na stránke uzavripzp.sk, ku ktorej sa dostanete aj po kliknutí na označený odkaz. Prečo si to dovoľujeme tvrdiť takýmto kategorickým spôsobom? Pretože to máme odskúšané a dokázané. A nielen my, ale aj tisícky ďalších a spokojných zákazníkov. Poistka na motorku online resp. cez internet je spôsob, ktorý ušetrí nielen váš čas, ale aj vaše úspory. Štúdia na túto téma je taktiež veľmi zaujímavá.

Predstavte si, že by ste mali navštevovať každú a jednu pobočku jednotlivo, predkladať tú istú žiadosť niekoľkokrát, niekoľkokrát zadávať tie isté údaje a počúvať argumenty pracovníkov spoločností, prečo si zvoliť práve ich. Jedno sedenie môže vyjsť aj na 30 minút. Ak plánujete takéto stretnutie po práci, veľa spoločností asi nestihnete. Tak si jednotlivé stretnutie musíte rozdeliť na viac dní, plus je možné, že v meste, kde sa nachádzate nie je viac poisťovacích spoločností, a teda nemáte s čím porovnávať.

Zákonné poistenie motocykla online na vyššie zmienenej stránke vám ponúkne jeden formulár. Jeden formulár na všetko! To znamená, že stačí, ak vypíšete presne tento jeden formulár a stránka vám na základe vami zadaných údajov vygeneruje ceny poistenia motocykla viacerých spoločností. Od tohto momentu ich môžete porovnávať bez toho, aby ste chodili od spoločnosti k spoločnosti a zapisovali si jednotlivé cenové ponuky. Všetko máte na jednej stránke. Môžete na ňu pozerať koľko chcete, pretože máte dostatok času na rozhodnutie. Nikto na vás nebude psychicky tlačiť. Okrem toho, tento formulár vôbec nie je záväzný, takže cenu pzp na motocykel si môžete vypočítať z čistej zvedavosti.

Pzp na motocykel uzavreté cez internet vám ušetrí aj vaše úspory. Jednak preto, že nemusíte míňať peniaze na cestu do jednotlivých spoločností, v prípade, že bývate niekde, kde sa pobočky poisťovacích spoločností nenachádzajú. A ušetríte aj z toho dôvodu, pretože porovnanie jednotlivých ponúk vám objektívne ukáže, ktoré pzp na motocykel je skutočne to najlacnejšie. Stačí, ak si toto porovnanie vyskúšate nezáväzne a presvedčíte sa, že jednotlivé poistenia sa môžu líšiť až v stovkách eur. Na stránke uzavripzp.sk sa presvedčíte, či vám pracovníci poisťovacích spoločností hovorili pravdu, ak tvrdili, že práve ich poistenie na motorku je najlacnejšie.

Motocykel môže byť značne nebezpečnýAké údaje môžu ovplyvniť cenu poistky na motorku?

-okres, kde sa motorka v súčasnosti nachádza, účel využitia motocykla a koľko kilometrov za rok prejde približne, značka, model a rok výroby motocykla, objem a výkon motora, prevádzková hmotnosť, najväčšia prípustná hmotnosť, ako aj typ paliva

-poistka môže byť ovplyvnená aj tým, či ste už niekedy zavinili nejakú nehodovú udalosť, obdobie stavu bez škody, či máte dieťa alebo deti do veku 15 rokov, či máte účet v OTP banke alebo aj to, či v súčasnosti platíte iné poistenie (životné, živelné, domové…).

Ak už máte jednotlivé ponuky vyčíslené a už ste sa aj pre nejakú z nich definitívne rozhodli, stačí, ak na danú ponuku kliknete. Potom už len vypíšete niekoľko potrebných údajov pre dokončenie žiadosti o pzp motocykla, ako napríklad vašu mailovú adresu a čakáte na odozvu zo strany sprostredkovateľa poistenia. Na danú adresu vám bude doručený návrh zmluvy, zmluvné podmienky, údaje na zaplatenie poistenia, ako aj dočasná biela karta, ktorá bude platiť dovtedy, kým poistenie nezaplatíte, no maximálne 30 dní. Po zaplatení poistky vám bude poštou doručená originálna biela a zelená karta.

Máte už poistenie, ale našli ste lepšiu ponuku?

Ak sa na stránku vyberiete z čistej zvedavosti a prídete na to, že vaše poistenie nie je vôbec výhodné, nestrachujte sa. Vaše súčasné poistenie môžete kedykoľvek vypovedať, a to aj pomocou výpovedného formulára, ktorého vzor nájdete aj na vyššie zmienenej stránke. Potom už len počkáte na odpoveď zo strany poisťovateľa, ktorého žiadate o novú poistku, ako aj zo strany toho, od koho chcete vypovedať. Zvyšné poistné vám bude vrátené, ale samozrejme, budete musieť zaplatiť čiastku za nové poistenie motorky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *